“Sięgaj tam, gdzie wzrok nie sięga”,
ale najpierw naucz się stać.


Przed Tobą ultra szybki i bezpłatny kurs rozluźniania napięć. Pomocny w wielu sytuacjach życiowych. Idealny dla Twórców i osób, które chcą poszerzyć swoje zdolności poznawcze.

BiT jest pierwszym układem z serii 9 ćwiczeń IQ|UP, wzmacniających poczucie życiowej harmonii.

BiT powstał na bazie wiedzy Qi-gong (Qi, [czi], czyli życiowa energia, oraz [gong] – sztuka kontroli energii życiowej, oparta na koncentracji umysłu, postawie ciała i oddechu). Ćwiczenie to nazywane jest również “Postawą Drzewa”.

Ćwiczenie jest proste, choć początki bywają trudne, bo trzeba lekko “wyhamować”. Na starcie łatwo nie jest, ale warto próbować, bo to najprostsza droga do polepszenia nastroju, w kilka minut.

Zatrzymaj się, puść mięśnie i poczuj ~BiT.

Nadmierne napięcie można wyciszyć w porsty sposób. Trzeba się z a t r z y m a ć. A jak się zatrzymasz, to zaczynasz stać. I czujesz ziemię pod stopami. Czujesz, że żyjesz.

Postawa z lekko ugiętymi nogami daje harmonijny balans na poziomie psyche.

Bit-Balance is True

Instrukcja

1. Stań z lekko ugiętymi kolanami.
2. Stopy ustaw równolegle do siebie, nie za szeroko, by nie wystawały ponad linię ramion.
3. Poczuj ciężar miednicy
4. Lekko rozchyl ręce w ramionach, by otworzyć przestrzeń pod pachami.
5. Głowę trzymaj prosto, jakby była zawieszona na sznurku – brodę przyciągnij lekko do siebie, w kierunku szyi. To sprawia, że cały kręgosłup się prostuje i rozluźnia.

Postój tak ok. 5 minut, lekko sprężynując w kolanach tak, jakby ruch wychodził od stóp. Wyobraź sobie, że Twoje stopy znajdują się pod powierzchnią podłogi. To ćwiczenie wzmacnia poczucie “stania na ziemi”. Pojawia się większa pewność siebie, większy luz w ciągu dnia i  itd.

BiT możesz wykonywać wszędzie i przy każdej okazji /w kolejce, w autobusie, itd/. Ćwiczenie wspaniale odciąża kręgosłup, wzmacnia mięśnie, odpręża i relaksuje. Powodzenia!

Ćwiczenie opracowane na podstawie prawidłowej postawy ciała wg Qi-gong.


Dla każdego. Na przyjemny odpoczynek i wzmocnienie kręgosłupa.

Można zaczynać od ugięcia kolan, które daje luz, rozpływający się po całym ciele. Lekkie ugięcie kolan i “sprężynkowanie” sobie na nich. I to wystarczy na początek, byle konsekwentnie, w każdej wolnej chwili, w kolejce, w tramwaju, w samolocie, wszędzie.

Ta postawa uruchamia i wzmacnia wszystkie mięśnie, dzięki którym kręgosłup pracuje w prawidłowy sposób. Kiedy stoi się na ugiętych kolanach, zaczyna się czuć całe ciało, od stóp po czubek głowy.

Życie w harmonii to kontakt z ciałem i nieustanny balans, więc warto korzystać z tego prostego ćwiczenia, by tę harmonię w sobie powiększać. Balans pomiędzy napięciem a rozluźnieniem czyni nas bardziej twórczymi.


Dla Twórców. Na pobudzenie twórczych potencjałów.

Nauka takiej formy stania to też “kontakt z pokładem”, niezastąpiony dla Twórców. Odczucie balansu pomiędzy prawą i lewą nogą daje tzw. “wyczucie sceny“. Scena to nie tylko publiczne wystąpienie, ale też Przestrzeń warsztatu twórczego, w której tworzy się określone dzieło, swój własny przekaz osobistej prawdy.

Każdy z nas ma swoją “prawdę”, własną baśń, którą opowiadamy światu na wiele sposobów. Zdolność do dotknięcia tego wymiaru prawdy w sobie umożliwia czysty przekaz. W ten sposób powstają dzieła ponadczasowe, które przypominają tysiącletnie drzewa sekwoi, łączące Niebo z Ziemią.

Tajemnicą aktu twórczego jest wyważony balans pomiędzy rozluźnieniem i napięciem. Stanie w tej pozycji po kilka minut dziennie, przy każdej okazji daje balans. Kontakt z ciałem sprawia m.in., że rośnie pewność siebie. To działa. To pewne. Dlatego ~BiT. Balance is True:)


Dlaczego i od czego zacząć?

300% normy. Cywilizacyjna mantra szybciej-lepiej-więcej.
Nadmierne napięcie stało się “normalnością”, dlatego tak trudno się zatrzymać, zwolnić, odetchnąć, zebrać myśli. Nakaz “300% normy” prowadzi do stanów tzw. “wypalenia” – zawodowego, twórczego, życiowego. To napięcie właśnie sprawia, że powtarzasz sobie często – “nie mam czasu”.

STOP!
Czasu mamy dużo, jak i powodów do tego, by swój dzień zapełniać w nadmierny sposób – jak wielki dzban – dopóki ucho się nie urwie.Temat szeroki, wpływ stresu na zdrowie dobrze rozpoznany. Wyjście ze stanu chronicznego napięcia prowadzi przez odczuwanie przyjemnie rozluźnionego ciała.


Test na napięcie ciała. 

W sekundę możesz dowiedzieć się, jak bardzo spięty/spięta jesteś w tej chwili. Prosty do wykonania, praktyczny w rozluźnianiu wszystkich napięć.

Najszybszym sposobem na rozluźnienie ciała jest jego napięcie. TERAZ napnij wszystkie mięśnie i puść. Możesz to powtórzyć kilkakrotnie, aż poczujesz luz.

Powodzenia!

~


~BiT. Balance is True!