Aby zrozumieć czym jest dar empatii,
spróbuj wyobrazić sobie, jak wygląda egzystencja robota,
który nie czuje nic poza elektrycznym prądem zaprogramowanego bólu przegranej
lub automatycznymi konwulsjami elektronowej ekstazy zwycięstwa
w wirtualnej rzeczywistości szalonej gry wideo w “sukces”.


W tym momencie, w refleksji możemy otworzyć się na głębsze zrozumienie swojego daru empatii i poczuć:

1. Wdzięczność
Wdzięczność, że możemy odczuwać życie w całym jego spektrum. Postaraj się poczuć wdzięczność i radość, że nie jesteś robotem. Wejdź w centrum słońca wdzięczności, które rozświetla każdą ciemność. Poczuj wdzięczność.

2. Radość
Wskazówka nr 1 otwiera na zrozumienie, że życie na Ziemi to pewnego rodzaju wycieczka i pełna niespodzianek przygoda, w której wszystko jest możliwe. Poczuj radość, że możesz przeżywać swoją przygodę w deszczu tysięcy nowych wrażeń. Poczuj wdzięczność i radość, że to tyko wycieczka i jedna z wielu przygód. Wszystko przed Tobą.

3. Bliskość
Empatia to również zdolność do odczuwania uczuć wyższych, które łączą świat ludzi ze światem przyrody. Poczuj bliskość z naturą, z polem roślin i zwierząt. Poczuj wdzięczność, radość oraz jasną moc bliskości z życiem.

4. Ziemia
Kiedy czujesz bliskość z całą naturą, zaczynasz dostrzegać nieśmiertelny wymiar całego istnienia. W lustrze spokojnego umysłu, na falach wysokich uczuć, możesz zobaczyć “światło życia”, które przybiera różne formy, by móc doświadczać życia w materialnym świecie. Poczuj wdzięczność oraz radość bliskości z Ziemią i ze swoim ciałem.

5. Człowiek
We wdzięczności dla życia, w radości jego doświadczania i bliskości z Ziemią, otuloną kosmiczną ciszą, stajesz się magiczną istotą pełną mocy, która podróżuje przez czas i przestrzeń, rozświetlając wszystko dookoła siebie.W tych 5 krokach możesz uświadomić sobie, że empatia, z której część z nas próbuje się wyleczyć, jest największym darem, jaki mamy w sobie. Empatia to skrzydła, dzięki którym możemy podróżować ponad czasem i przestrzenią.

Świadomość daru uruchamia moc daru.

~


Czy spojrzałeś na swój dar empatii z jaśniejszej perspektywy?

View Results

Loading ... Loading ...