Co to jest szyszynka?
W samym centrum umysłu porównującego, sprzężonego z dwu-półkulowym mózgiem, spoczywa jednorodny, niepodzielony i tajemniczy organ w kształcie, nazywany szyszynką. Szyszynka jest pozostałością po oku ciemieniowym, które z tyłu głowy posiadali przodkowie współczesnych nam gadów, ryb i ptaków.

Wewnętrzne widzenie.
Co ciekawe, każdy z nas spotyka w sobie myśli z gatunku genialnych olśnień, intuicyjnych wglądów, przeczuć, itp. Odczuwa się te myśli i mówi o nich jako o tych “z tyłu głowy”. Myśli te zazwyczaj przychodzą w chwilach poszerzonej świadomości, które pojawiają się np. w rozluźniającym zmęczeniu lub w świadomym akcie wyciszenia podczas medytacji, przed zaśnięciem, itp.

Tylne płaty mózgu są związane z procesami poznawczymi, ruchem, orientacją w przestrzeni oraz z intuicją. Można więc uznać, że szyszynka jest trzecim, wewnętrznym okiem, które odbiera informacje na poziomie elektromagnetycznym z części nieświadomej z tyłu głowy.

W naszym języku jest też wiele nawiązań do “wewnętrznego światła szyszynki”. Często mówimy, że “coś świta nam w głowie” albo, że “zapala się światełko”, “przyszyło mi coś do głowy”, “mam jasną myśl”. “lotny umysł”, itd. Za tymi wrażeniami i poszerzonymi stanami percepcji oraz olśnień stoi szyszynka, która okazuje się “wewnętrznym okiem”, rejestrującym bioelektryczną aktywność płatów ciemieniowych i potylicznych mózgu. Ta aktywność jest często odczuwana jako odczucie “światła w centrum głowy”.

Choć rola szyszynki nie jest do końca poznana, to jedno jest pewne, że organ, który znajduje się w samym centrum mózgu musi mieć centralne i decydujące znaczenie dla naszej fizjologii i percepcji.

W historii rozwoju myśli ludzkiej znajdziemy wiele dowodów na tę tezę. Z zapisów historycznych wynika, że droga do szeroko rozumianej harmonii zawsze prowadziła przez “obudzenie umysłu szyszynki” na różne sposoby.

Ślady różnych metod “obudzenia szyszynki” odnajdujemy w kulturach i tradycji ludowych /szamańskich/ oraz duchowych, a nawet w starożytnych opisach zabiegów chirurgicznych, wykonywanych na adeptach sztuki kapłańskiej. Szyszynka przewija się w naszej historii od tysięcy lat, przedstawiana w symbolice płatków kwiatu lotosu, obrazach słońca, egipskiego oka Horusa, w sztuce plemion Ameryki Południowej i Północnej, itd.

Temat szyszynki i możliwości jej aktywacji jest fascynujący. Pojawia się coraz więcej współczesnych prac naukowych, badających temat neuroprzekaźnika DMT i jego roli w całym cyklu biochemicznym oraz przewodzeniu impulsów nerwowych. Według tych badań szyszynka okazuje się przestrzenią poszerzonych stanów świadomości, widzenia poza czasem, intuicji, itd.

Z badań neurobiologicznych wynika, że dzięki pracy szyszynki normalizują się cykle biochemiczne, które mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

Niestety od kilkudziesięciu lat naukowcy, badający ten temat obserwują niepokojące zjawisko tzw. wapnienia szyszynki u ludzi w różnym wieku. Uszkodzenie funkcji szyszynki jest wg wielu badaczy związane z wpływem elektrosmogu i zanieczyszczeń chemicznych wody /fluor i chlor/.

Dysfunkcje w pracy szyszynki objawiają się niskim poziomem sił witalnych, apatią, niską odpornością, obniżeniem potencjałów intelektualnych, biegunowymi nastrojami, itd.

Czy proces “zwapnienia szyszynki” można odwrócić?
Z doświadczeń wynika, że poprawa pracy szyszynki jest możliwa poprzez odpowiednią dietę, oczyszczenie organizmu z toksyn i przede wszystkim nawodnienie organizmu aktywną informacyjnie wodą.
Przetestowaliśmy wiele metod służących aktywacji szyszynki. W tym celu powstało kilka modeli Urządzeń, które poprawiały pracę szyszynki /m.in. seria kom-logów IV Generacji z linii Q*/.

Wiele osób, które przyjmują biovitalną wodę pisze o wrażeniach “światła w głowie”/. Stan jasnego umysłu jest związany z pracą szyszynki, której aktywność bio-elektryczna daje wrażenia życia w przyjemnej przestrzeni jasnych myśli, pojawiają się odczucia lekkości, optymizm oraz większa ilość sił.

Ludzi z aktywną szyszynką cechuje:

– optymistyczne podeście do życia
– naturalny luz i radość życia
– zdolność do odczuwania wyższych emocji, miłości, szczęścia, itd.
– twórcze podejście do problemu
– dystans do wielu spraw, z którymi inni ludzie sobie nie radzą
– charakterystyczny “blask w oczach”

Efekty poprawy pracy szyszynki na poziomie umysłu, emocji i ciała:

– naturalny dystans do wiru emocji i myśli
– poczucie wewnętrznego spokoju
– zwiększenie ilości sił witalnych
– poszerzony, twórczy stan percepcji, uruchamiany fontannami endogennego DMT

Wnioski z 18 lat naszych badań nad tym tematem są takie, że odpowiednie ćwiczenia oraz energetycznie zbilansowana woda zapewnia pobudzenie szyszynki do optymalnej pracy. Cały proces nie jest skomplikowany i polega na prawidłowym nawodnieniu układu nerwowego, co zapewnia lepsze ukrwienie szyszynki i jej lepszą pracę.

Na zakończenie proste ćwiczenie, które wspiera rewitalizację szyszynki poprzez wzbudzenie potencjału bio-elektrycznego mózgu.

Moduł światło szyszynki.

Wstęp.
W samym centrum umysłu porównującego, sprzężonego z dwu-półkulowym mózgiem, spoczywa jednorodny, niepodzielony i tajemniczy organ w kształcie szyszki, nazywany szyszynką.

Według badań szyszynka jest źródłem DMT oraz wielu innych endorfin, niezbędnych do życia w poczuciu szczęścia, radości i pełni sił. Szyszynkę można stymulować światłem poprzez nerw wzrokowy.

Instrukcja.
Połóż się lub usiądź w cichym i wygodnym miejscu.

R o z l u ź n i j  s i ę . . .

Można się wspomóc dowolnym źródłem światła, np. świeczką i wyobrażeniem sobie światła w centrum głowy /np. w obrazie Słońca/ . Ta koncentracja na jednej jasnej myśli dyscyplinuje umysł, co sprzyja wyciszeniu i pełnej regeneracji sił. Podczas “wzbudzania szyszynki” można odczuć lekki szum w głowie, powrót optymistycznych sił do życia i relaksującą regenerację.

Warto ten moduł stosować min. raz dziennie. Po tygodniu pojawią się pierwsze, pozytywne efekty – więcej luzu, większy dystans, jaśniejsze emocje, itd. Szyszynka steruje całością przemian biochemicznych /w tym wydzielania tzw. endorfin szczęścia/, więc jej pobudzenie poprawia sen, zdolność do koncentracji i odczuwania wyższych emocji, m.in. miłości, bliskości i szczęścia.


*Zobacz nowy BiO2O | SONIC, który jest kontynuacją prac nad możliwością rewitalizacji szyszynki przy pomocy aktywnej biologicznie wody na wzbudzonych wiązaniach wodorowych H~O~H.