Łódź nie tonie od wody, która jest dookoła niej,
ale od tej, która wlewa się do środka.


Co to jest psychosmog?

Jeśli jesteś wrażliwym człowiekiem, to znasz efekty działania psychosmogu, aż za dobrze.

Wchodzisz do pomieszczenia. Atmosfera ciężka, że “siekierę można powiesić”. W “splocie kamienna kula”, “huśtawka nastrojów”, “samopoczucie w dół”, “trudno zebrać myśli”, “wojna emocji”. Takie opisy przewijają się często w raportach empatów z całego świata. W wielu relacjach pojawia się też wątek subiektywnych odczuć, opisywanych jako zetknięcie się z gęstą przestrzenią lęku, która zabiera siły, dekoncentruje i obniża nastrój.

Temat jest przyciężki, więc dla rozluźnienia animacja;)


psychosmok w ataku;)


W pomieszczeniach z negatywnymi emocjami wrażliwi ludzie czuja się źle. Czują to wszystko, co “pod spodem”, bo nieświadomie dostrajają się do stanu psychoemocjonalnego otoczenia. Sytuacja przypomina obraz małych dzieci, które odczuwają emocje rodziców i otoczenia, ponieważ ich umysł nie rozdziela świata na wnętrze i zewnętrze. W związku z tym dzieci odczuwają emocje otoczenia jako własne. Uświadomienie sobie procesu empatii jest kluczem do wyzwolenia się z wpływu psychosmoka;)

Sonar empatii.

Empatię można nazwać wewnętrznym sonarem, który wykształcił się w trakcie naszej ewolucji. Wrażliwość jest związana z intuicją, instynktem oraz zmysłem przetrwania. Empatię można też uznać za rodzaj zmysłu, podobnego do węchu lub smaku, który u jednych ludzi może być bardziej rozwinięty, a u innych mniej.

Jeśli jesteś człowiekiem wrażliwym, to czujesz o czym piszemy i wiedz też, że możesz nad swoim darem empatii zapanować w 100%.

Masz dosyć życia w psychosmogu?
Możesz to zmienić!

W ostatnich latach odbyliśmy wiele spotkań z wrażliwymi ludźmi z różnych krajów. Zebraliśmy bogaty materiał badawczy, umożliwiający stworzenie skutecznych instrumentów, dystansujących do zjawiska “psychosmogu”.


Pierwszym krokiem na drodze do odzyskania dystansu do emocji otoczenia jest wzmocnienie swojego pola osobistego. Można to zrobić w krótkim czasie, pijąc biovitalną wodę, która nawadnia i wzmacnia układ nerwowy. Dodatkowo warto nauczyć się prostych ćwiczeń na koncentrację, które sprawiają, że umysł zaczyna pełnić rolę tarczy, dystansującej do psychosmogu.

Psychosmoka można pokonać:)

CDN.