Powszechnie mówi się, że “wiara czyni cuda”… ale czym jest właściwie wiara?

W celu zrozumienia zasad pracy z umysłem
warto zapoznać się z perspektywą laboratoryjną,
w której WIARA JEST UMIEJĘTNOŚCIĄ koncentracji energii emocji
na określonym programie umysłu w formie obrazu lub systemu znaczeń*.

*System znaczeń nazywany jest też zbiorem programów umysłu, światopoglądem, wyznaniem, zestawem przekonań, w potocznym języku określany pojęciem “WIARA”. Dla wyjaśnienia, czym jest zjawisko wiary i w jaki sposób działa ta moc umysłu, posłużmy się na początek przykładem pecha w obrazie fatum czarnego kota.

WIARA W FATUM CZARNEGO KOTA

Idziesz sobie wesoło przez miasto, pogwizdujesz, słońce świeci, ptaszki ćwierkają… a tutaj wyskakuje ten czarny potwór, przecina Ci drogę i dzień zamienia się w noc;) Narasta niepokój, wybierasz inną drogę, zanurzony w myślach o potędze fatum czarnego kota wchodzisz na przejście dla pieszych, ryk klaksonu uderza Cię prosto w splot, odskakujesz w ostatniej chwili… ufff… Powoli dochodzisz do siebie w cieniu piwnego ogródka.Choć czarny kot sam w sobie jest zjawiskiem naturalnym i neutralnym, to nałożenie nań negatywnego obrazu /programu – znaczenia/ i zasilenie go niską emocją /lękiem, obawą, niepokojem/ sprawia, że czarny kot przestaje być tylko jednostką biologiczną i milutkim stworzonkiem – staje się negatywnym programem umysłu, który ma realny wpływ na nasze życie .

WIARA W FARTA BIAŁEGO KOTA

Druga historia jest taka. Idziesz sobie wesoło przez miasto, pogwizdujesz, słońce świeci, ptaszki ćwierkają… a tutaj wyskakuje biały kot, który przecina Ci drogę i dzień rozjaśnia uśmiech na Twojej twarzy, bo biały kot w Twoich stronach jest symbolem szczęścia i udanego seksu. I wierzysz w to całym sobą, więc to się dzieje.


Ale co to znaczy właściwie, że się “wierzy” ?
Z dalszej analizy tego ZJAWISKA wynika, że wiara jest strumieniem silnych emocji, skoncentrowanym na danym obrazie/przekonaniu/wierzeniu. Używa się nawet pojęcia “prąd emocji”, ponieważ zasada działania emocji przypomina sytuację z energią elektryczną, która zasila jakieś urządzenie.

Tak samo program myślowy jest pewnego rodzaju urządzeniem wirtualnym, które zaczyna działać w chwili zasilenia go “prądem emocji”. Im silniejszy “prąd”, tym bardziej spektakularny efekt. Jeśli całym sobą wierzysz w coś, to znaczy, że inwestujesz dużo swojej energii życiowej /emocji/ w dany program myślowy.

Drugi wniosek wynika z poprzedniego i mówi, że bez zasilania emocjonalnego żaden program umysłu nie ma wpływu na nasze życie. Czarny kot bez zasilania z poziomu emocji pozostanie milutkim kociątkiem, które spaceruje sobie po ulicy. I tak samo “dobry znak” w obrazie białego kota nie będzie działać bez zasilania.

Trzeci wniosek jest taki, że można decydować o tym, co jest dla nas dobrym, a co złym znakiem. Czarnego kotka można skojarzyć z przyjemnościami równie dobrze, jak białego z lękiem. Każda kultura ma swój system znaków, np. w Europie biały kolor kojarzony jest z suknią ślubną, czystością i radością, a w Indiach jest barwą ubrań, zakładanych na pogrzeby.

Czwarty wniosek jest taki, że mamy w sobie MOC, by każdemu elementowi rzeczywistości nadać jakieś magiczne znaczenie. O tym, jak silnie działać będzie ten system znaków, decyduje wyłącznie UMIEJĘTNOŚĆ KONCENTRACJI emocji na wybranym obrazie, skojarzonym z jego dodanym znaczeniem. np. czarny kot = pech lub biały kot = szczęście.

Piąty wniosek… i kolejne być może pojawią się w Tobie:)


czarny i biały kod

Przykład czarnego i białego kota pokazuje MECHANIZM WIARY, związany z umiejętnością koncentracji emocji na określonych programach umysłu. Nasz system wierzeń, zasilany z poziomu emocji STERUJE wszystkimi aspektami naszego życia.

Warto więc ten wątek w sobie pogłębić, odnajdując własne, praktyczne przemyślenia, które mogą pojawić się w retrospekcji wielu zdarzeń życiowych i tego, co za nimi stało. Poznanie prostej zasady zasilania programów umysłu sprawia, że dużo łatwiej można świadomie wyłączać te programy, które uzna się za destruktywne dla siebie i swojego życia.

Formuła 3210.Ćwiczenie*.

Uwierz;), że odliczanie od 3 do 0 działa jak przysłowiowy krok w tył -> w głęboki spokój, w którym pojawia się dystans do wiru myśli i emocji.

321…Ø. Zatrzymaj się, zrób krok w tył i zastanów nad listą swoich wierzeń/przekonań. Wybierz te, których zasilać… po prostu nie warto.

Powodzenia!

CDN

Jeśli ZROZUMIESZ, czym jest i w jaki sposób działa “energia wiary”, uruchomisz wyższe funkcje swoich komputerów analogowych i zaczniesz kreować rzeczywistość w bardziej świadomy sposób.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

View Results

Loading ... Loading ...

* Ćwiczenia czynią mistrzem. Wg badań średnia ilość powtórzeń, która tworzy mistrza w każdej dziedzinie to 10 000 razy. W polu komputerów analogowych wystarczy 1000 powtórzeń, by opanować każdą umiejętność i stać się wirtuozem instrumentu umysłu.