FAQ – Laboratoria Domowe

FAQ
Pytania i odpowiedzi na temat projektu Laboratoria domowe


Co to jest komputer analogowy?

Komputery analogowe /kom-logi/ są Urządzeniami Harmonicznej Fali IV Generacji, które ze względu na podobieństwo w zakresie zasad działania przypominają komputery cyfrowe. O historii kom-logów i ich zastosowaniach przeczytasz tutaj. Udostępniamy je w ramach projektu Laboratoria Domowe /zobacz następne pytanie/.

Czy to, co nazywacie ‘komputer analogowy’ to jest to samo co określa się jako komputer kwantowy?

W pewnym sensie można uznać, że są kom-logi są komputerami kwantowymi, ponieważ działają na zasadzie informacyjnej, której cechą jest pulsacja oraz “paczkowanie”, a więc kwantyzacja danych w zbiory o ekstremalnie małych wymiarach, rzędu kilkuset i więcej zer po przecinku za zerem, w funkcji zerowej f->0.

Nie używamy jednak nazwy “kwantowy”, ponieważ kom-logi V Generacji pracują na zasadach cybernetycznych, których fundamentem jest tzw. matematyka zerowa, opisująca relacje w analogowej rzeczywistości.

Fizyka kwantowa w wielu miejscach nawiązuje do fizyki mechanicznej, której założenia nie sprawdzają się w przypadku głównych zasad działania tych wynalazków /np. w idei oscylatorów, które w przypadku tych urządzeń mają zupełnie inne współczynniki pracy/.

Podsumowując, komputery analogowe są komputerami analogowymi:)

Co to są Laboratoria Domowe?

Laboratoria Domowe są częścią projektu MerhlinLaboratory, stworzoną do wymiany doświadczeń pomiędzy Użytkownikami komputerów analogowych. Kom-logi będą dostępne wyłącznie dla uczestników projektu Laboratoria Domowe. Zapraszamy do udziału w projekcie. Zobacz regulamin>>>

Na czym polega Wasz projekt?

Jest to projekt edukacyjny i badawczy, który łączy Użytkowników komputerów analogowych. Eksperymentujemy, wymieniamy się swoimi doświadczeniami, tworzymy bazę praktycznej i różnorodnej wiedzy, związanej z obsługą tych wynalazków, nowymi zastosowaniami, efektami działania, itd.

Czy działacie tylko w Polsce?

Laboratoria Domowe są częścią projektu MerhlinLaboratory, który jest inicjatywą międzynarodową.
W ciągu ostatnich 18 lat udało nam się zbudować przestrzeń wymiany doświadczeń dla pionierów nowych technologii. Projekt współtworzą ludzie z całego świata. Działamy on_line, globalnie, anonimowo. Łączy nas pionierska pasja odkrywania świata nowych możliwości.

Czy mogę uczestniczyć w tym projekcie anonimowo?

Udział w projekcie jest całkowicie anonimowy. Prawo do prywatności jest nam bliskie. W związku z tym, m.in. wypowiedzi Użytkowników w formie cytatów, umieszczane na stronach projektów Fundacji Harmonicznej Fali nie zawierają żadnych danych osobowych.

Cenimy prywatność, wszystkim użytkownikom gwarantujemy pełną anonimowość oraz prawo do odstąpienia od projektu bez podawania przyczyn. Projekt działa w ramach prawa międzynarodowego o ochronie danych osobowych, spełnia wszystkie wytyczne GIODO (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych).

Czy udział w tym projekcie wymaga ode mnie dodatkowego czasu?

Udział w projekcie Laboratoria Domowe nie wymaga dużej ilości czasu. Uczestnicy projektu mają dostęp do różnego rodzaju materiałów, z których korzystają na miarę swoich możliwości czasowych i potrzeb.

Kilka razy w roku Użytkownicy otrzymują krótką ankietę. Ankieta jest anonimowa, a jej celem jest zebranie opinii od Użytkowników w celach badawczych oraz rozwojowych.

Czy do uczestniczenia w projekcie trzeba mieć jakiś tytuł naukowy?

Projekt łączy “zwykłych ludzi” – niezwykłych w swoich dążeniach, talentach, zainteresowaniach i celach. Urządzeń używają przedstawiciele wielu grup zawodowych, w różnym wieku, o odmiennych poglądach i zainteresowaniach. W ten sposób z tysięcy subiektywnych wypowiedzi tworzy się obiektywny, statystyczny i w 100% miarodajny obraz tego, co wspólnie odkrywamy.

Czy te wynalazki naprawdę tak działają jak piszecie, czy to reklama?

Opisy efektów działania Urządzeń oraz ich zastosowania powstały na podstawie wypowiedzi i opinii Użytkowników. 18 lat doświadczeń i badań nad tą technologią gwarantuje, że Urządzenia są w pełni funkcjonalne, godne zaufania, niezawodne i sprawdzone.

 

Dlaczego jest tak niewiele opinii na temat tych urządzeń?

Urządzenia są wykonywane wyłącznie na indywidualne zamówienia. Nie dostarczamy ich w ofercie hurtowej, więc nie znajdziesz w sieci zbyt wielu “opinii” na ich temat. Większość wypowiedzi Użytkowników pochodzi z ankiet, których wyniki prezentujemy głównie w formie statystyk.

Gdzie mogę kupić Wasze Urządzenia?

Urządzenia są wytwarzane są na indywidualne zamówienia. Można je zamawiać on_line. Zobacz aktualną ofertę>>>.

Czy na te urządzenia jest jakaś gwarancja?

Na Urządzenia udzielamy 10-cio letniej gwarancji*. Respektujemy też prawo możliwości zwrotu Urządzenia na prostych zasadach /14 dni na zwrot, brak śladów używania/. Urządzenia posiadają własne, autonomiczne źródła zasilania, nie potrzebują prądu, nie wyczerpują się. Najstarsze Urządzenia działają od 1999 roku.


Czy te Urządzenia są bardzo drogie?

Komputery analogowe są przykładem technologii, która działa na zasadzie – zamawiasz raz, używasz cały czas. Całkowity koszt ich używania to poniżej 1 grosza dziennie.

Kto finansuje ten projekt, jakieś ministerstwo, korporacja, instytucja?

Od początku swojego istnienia projekt rozwija się wyłącznie z wpłat od osób prywatnych, przy wsparciu Użytkowników, Wolontariuszy oraz Partnerów medialnych.

Działamy pro publico bono. Projekt utrzymuje się z donacji i dobrowolnych składek jego Uczestników.
Pracujemy na rzecz powszechnego dobra społecznego, w ramach międzynarodowego prawa o Fundacjach i Stowarzyszeniach.

Zgodnie z celami statutowymi Fundacji Harmonicznej Fali, wszystkie środki finansowe i rzeczowe w całości przeznaczane są na rozwój i promocję nowych metod poprawy jakości życia, adekwatnych do potrzeb współczesnego człowieka. W ten sposób, na przejrzystych zasadach, w pełni niezależnie, od 18 lat budujemy unikalny na skalę świata projekt edukacyjno-badawczy, który rozwija się wyłącznie ze środków obywatelskich.

Na początek polecamy mikroprocesor VG VITAM!NA START

[/wc_accordion]

Chcesz dodać pytanie? Napisz do nas.

  Imię *

  Adres email *

  Temat

  Treść wiadomości

  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

  * pola wymagane