Ważne jest też to, że jeśli nie masz czasu na zajęcia, albo brak Ci wiary w swoje siły, możesz wewnętrzny sonar empatii tłumić różnego rodzaju blokerami.

“Sprawdzonym” i potwierdzonym naukowo* blokerem empatii są małe dawki paracetamolu, który możesz kupić bez recepty w prawie każdym sklepie spożywczym, w kiosku, na stacji benzynowej, itd. Działanie paracetamolu jest szerokie, ponieważ nie tylko odcina od bólu. Wytłumia również odczuwanie emocji, uczuć wyższych oraz wycisza sonar empatii**.

Pamiętaj też, że długotrwałe przyjmowanie środków przeciwbólowych ma negatywne działanie na wątrobę.


* Blokery na bazie paracetamolu – małe potwierdzenie naukowe
Uniwersytet z Ohio odkrył, że paracetamol może nie tylko przynosić ulgę w bólu, ale też zmniejszać naszą zdolność odczuwania emocji.

Jak odkryto nietypowe właściwości paracetamolu?
Wykonano badanie na grupie studentów, którym podano 100 miligramowe tabletki paracetamolu oraz placebo. Uczestnicy eksperymentu otrzymali do obejrzenia zdjęcia, które powinny wywoływać różne emocje. Poproszono ich by ocenili zdjęcia w skali emocji od 0 do 10. Okazało się, iż osoby, które wzięły paracetamol zareagowały mniej emocjonalnie na wszystkie zdjęcia.

SuperBloker

Paracetamol odcina od wrażliwości doskonale. Ten środek chemiczny zmienia napięcie na błonach komórkowych układu nerwowego, co obniża zdolność do przewodzenia sygnałów elektrycznych, a co za tym, zmniejsza się również zdolność do odczuwania emocji. Niestety środek ten przytępia zarówno odczuwanie negatywnych emocji jak i pozytywnych.

Wg danych w Polsce zużywa się 2 miliardy tabletek przeciwbólowych rocznie, co ma przełożenie na rosnącą powszechnie znieczulicę, wzrost apatii, zanikanie społecznych zachowań, ludzkich odruchów, itd.

Jeśli masz czas na pracę ze swoim darem empatii przeczytaj tutaj.

** Polecamy artykuł o wpływie paracetamolu na relacje międzyludzkie na poczcie zdrowia.