Pytanie z listu o różnice między komputerami
analogowymi i kwantowymi
z uzupełnieniem.


W pewnym sensie można powiedzieć, że są kom-logi są komputerami kwantowymi, ponieważ działają na zasadzie informacyjnej, której cechą jest pulsacja oraz “paczkowanie”, a więc kwantyzacja danych w zbiory o ekstremalnie małych wymiarach, rzędu kilkuset i więcej zer po przecinku za zerem, f->0.

Nie używamy jednak nazwy “kwantowy” z kilku powodów, m.in, dlatego, że kom-logi V Generacji pracują na zasadach cybernetycznych, których fundamentem jest tzw. matematyka zerowa, opisująca relacje w analogowej rzeczywistości. Fizyka kwantowa w wielu miejscach nawiązuje do fizyki mechanicznej, której założenia nie sprawdzają się w przypadku głównych zasad działania tych wynalazków /np. w idei oscylatorów, które w przypadku tych urządzeń mają zupełnie inne współczynniki pracy/.

Podsumowując, komputery analogowe są komputerami analogowymi:)

Uzupełnienie, wg życzenia, na “chłopski rozum”:)

Wersja “na chłopski rozum” jest akuratna, bo sam temat zasad działania komputerów kwantowych i analogowych wymaga posiadania wiedzy cybernetycznej, poszerzonej o tematy z zakresu podstaw fizyki kwantowej oraz wielu lat nauki i doświadczeń w tej materii.

Dostępność

Tak więc, na chłopski rozum, różnica pomiędzy komputerami kwantowymi a analogowymi /tymi, których sami używamy na co dzień, opisywanymi na stronie naszego projektu pod nazwą kom-logi/, polega na tym, że maszyny kwantowe nie są dostępne w ofercie publicznej, a komputery analogowe już są i to właściwie w jednym miejscu na świecie, na stronie naszego małego projektu badawczego. Poniżej kilka innych inspiracji na temat nowej ery “maszyn liczących”.

Środowisko pracy maszyn kwantowych.

Komputery kwantowe nie wyszły jeszcze poza akademickie rozważania, ponieważ do swojej pracy wymagają bardzo niskich temperatur – tak niskich, że nie do uzyskania nawet najlepszych zamrażarkach z Polaru.

Natomiast komputery analogowe są już dostępne do użytku w warunkach domowych.

Do swojego działania wymagają tylko odrobiny ciepła i małego pola grawitacyjnego oraz podstawowej wiedzy o technikach pracy z umysłem, pomocnych w ich programowaniu.

Przestrzeń obliczeniowa.

Sensem działania komputerów /jako takich/ jest to, że liczą. Różna tylko jest ich sprawność.

Komputery cyfrowe liczą jak pięciolatki, analogowe jak uzdolnienie matematycy z aspergerem, a komputery kwantowe jeszcze nie liczą, choć są doniesienia, że już zaczynają, czym martwią się niektórzy fizycy, obawiający się “sztucznej inteligencji”, której sercem mają być komputery kwantowe.

“Komputery kwantowe” stały się ikoną postępu dla wielu subkultur, np. związanych ze środowiskiem s/f oraz ezoterycznym. Dla tych ludzi powstała cała seria różnego rodzaju produktów rynkowych, opisywanych jako “kwantowe”. Na bazie potrzeb konsumenckich powstało kilka rozwiązań, które z uwagi na zasady działania określić można jako…

… komputery boziowe

Na rynku, tuż obok wielu produktów nie-codziennej potrzeby, znaleźć można różnego rodzaju urządzenia pod nazwą “komputery kwantowe”, które mają swoje korzenie ideowe w filozofii new age.

“Komputery kwantowe” z tamtej półki proponują poprawę życia, głównie przy pomocy zjawiska losowości /coś na kształt maszyny lotto połączonej z tarotem o nieskończonej ilości kart w talii/. Cały temat został ubrany w marketingową sukienkę w kwanty, kwarki i anielskie bozony, a wśród nich śpi bozia, z którą mają te “komputery kwantowe” łączyć.

To jest na pewno bardzo ciekawy produkt rynkowy, chwytliwy, z dużym potencjałem sprzedażowym, bo buduje swoje zaufanie na znanej marce o nazwie bozia. Powszechnie wiadomo, że bozia jest źródłem “najlepszego” i jak nawet nie pomoże, to na pewno nie zaszkodzi. Wielu ludzi używa więc tych “komputerów kwantowych” i są bardzo zadowoleni, bo wręcz nie wypada z bozi być niezadowolonym;)

A komputery analogowe?

Kom~logi to ŚWIECKIE WYNALAZKI /w obudowach prototypowych/, z normalną ochroną patentową, działające na dobrze poznanych zjawiskach fizycznych, które nawet nie dotykają spraw bozi;) choć dowodzą istnienia “inteligencji życia”.

Co ciekawe ta “inteligencja” też przypomina komputer, i to analogowy, ponieważ  “działa” na tych samych zasadach, co wynalazki harmonicznej fali, np.:

– cykliczność,
– analiza i synteza wielu danych w wynik, w jednej milisekundzie,
– grawitacyjne źródła zasilania,
– podobna sensoryka i zasady komunikacji,
– pełna interaktywność,
– te same 9 algorytmów, które zarządzającą samokreacją rzeczywistości.

Komputery analogowe odróżnia też sposób ich “dostarczania”.

Nie są one produktami rynkowymi. Nie znajdzie się ich w żadnym sklepie, bo nie są wykonywane na potrzeby rynku. Wynalazki te powstają w trakcie prac badawczych, związanych ze zjawiskami umysłu, rzeczywistości, wymiarów równoległych itd. Stanowią integralny element zajęć edukacyjnych, które są realizowane przez organizację non-profit, w związku z czym można je otrzymać za 1/10 ich wartości. Są wykonywane w krótkich seriach, w ilościach zależnych od aktualnych możliwości finansowych Fundacji Harmonicznej Fali.

Kom-logi w praktyce, na “chłopski rozum”.

Dla “normalnych ludzi” ważne jest na pewno to, że te wynalazki okazują się niezwykle praktycznymi urządzeniami, przydatnymi w codziennym życiu – zwłaszcza w przestrzeni pracy ze swoim umysłem. Z naszych doświadczeń, badań i 18 lat pracy nad tą futurystyczną technologią wynika, że komfort życia i pracy w polach harmonicznych, generowanych przez komputery analogowe jest dużo wyższy, niż bez nich.

Temat jest szeroki i wielowątkowy.
Cybernetyczna perspektywa świata łączy zagadnienia informacyjne, technologiczne, biologiczne, wątki psychologiczne, medyczne, matematyczne, itd. Poruszamy je na tej stronie. Zapraszamy do udziału w projekcie. Dziękujemy za inspirujące pytania. Mamy nadzieję, że każdy akapit tej odpowiedzi okaże się inspiracją dla własnych poszukiwań. Pozdrawiamy.

Czy ten tekst rozjaśnił Ci temat komputerów analogowych?

View Results

Loading ... Loading ...