Jeśli chcesz uruchomić w prosty sposób wyższe funkcje Urządzeń, przeczytaj!

300% NORMY. Postawa więcej->szybciej->lepiej to już powszechna normalność.

Współczesny człowiek jest dziełem presji. Poddawany społecznej tresurze, zmieniany wbrew sobie i swoim predyspozycjom, rzeźbiony wg “złotych recept” na wygląd, rozmiar i sukces. Napięcie rośnie latami, niepostrzeżenie i… człowiek zaczyna wierzyć w normalność tego stanu. Efektem tego zestawu wierzeń jest chroniczny stan napięcia w ciele, który przekłada się na sferę psychoemocjonalną, samopoczucie i zdrowie.

Chroniczny stres jest cechą pacjentów, ustawiających się w kolejkach do różnego rodzaju specjalistów.


Pozostaje pytanie,  czy w dzisiejszych czasach można uniknąć leczenia się ze skutków stresu? Oczywiście, że można i nic to nie kosztuje.


… wyluzuj, jesteś super:)

Alternatywa dla życia w chronicznym napięciu istnieje. Jest dostępna dla każdego, w dodatku za darmo. W każdej chwili życia możesz pozwolić sobie na rozluźnianie ciała oraz umysłu w prosty sposób.

Zasada ZERO PRESJI.

Wprowadzenie do swojego życia jednej zasady, którą nazwaliśmy ZERO PRESJI, sprawia, że wiele napięć psychoemocjonalnych znika, jakby nigdy ich nie było. Wiele dolegliwości znika, a dodatkowy, wolny od terapii czas /oraz zaoszczędzone pieniądze/ można wykorzystać na nowe, przyjemne aktywności życiowe.

Zerusio presusi. Przeciągnij się i poczuj tę samą przyjemność, doceń życiową mądrość kota:)


Zasada luzowania napięć jako podstawa zrównoważonego rozwoju, wydaje się zbyt prosta, a nawet infantylna w świecie, w którym co chwilę spotyka się komunikaty o konieczności presji i rozwijania się wg określonych schematów – np. bycia lepszym, bogatszym, wyglądania jak modele z miesięczników mody, itd. Hodowani w kieracie auto-presji zapominamy o tym, że istnieją proste rozluźniające i przyjemne formy ruchu, które są niezwykle pozytywne w efektach i umożliwiają życie wg własnej koncepcji szczęścia.

Zapominamy o przyjemności kontaktu z rozluźnionym ciałem, bo jesteśmy tresowani postawą 300% normy od dziecka. Pierwszy dzień szkoły i zaczyna się tresura, np. podczas lekcji WF-u, na których uczymy się rywalizacji, przenosząc te same wzorce na relacje z innymi ludźmi, ze sobą i ze swoim ciałem.

Dlatego wielu ludzi ma niski poziom samoakceptacji i nie lubi ruchu, bo ich relacja z aktywnością fizyczną jest skrajnie negatywna. Za wszystkim stoi presja, 300% normy – płaski brzuch w tydzień, schudnij w godzinę, więcej, szybciej, lepiej. Po co?

321… 0. ZATRZYMAJ SIĘ!

Co zrobić aby rozjaśnić swoją relację z ruchem?
Na początek, należy znaleźć dla siebie przyjemną formę ruchu, taki jego rodzaj, który daje przyjemne rozluźnienie. Ale najważniejsze jest podejście, które mówi ZERO PRESJI:)

Propozycja doświadczenia ZERO PRESJI
Na jeden miesiąc pozwól sobie na eksperyment, którego celem jest ciepły kontakt ze swoim ciałem i rozluźnianie napięć… czyli ZERO PRESJI:)

Wiele badań potwierdza, że spięte nadmiernie ciało generuje serie napięć na poziomie psyche i emocji. Zbyt duża ilość napięcia na poziomie mięśni to zbyt duży prąd w całej sieci nerwowej. W ten sposób powstaje chroniczny stan podwyższonego napięcia psychicznego, które przeciąża cały układ nerwowy, mający bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie.

Dlatego tak duże znaczenie dla naszego samopoczucia ma kontakt z ciałem oraz różnego rodzaju ćwiczenia, których CELEM JEST ROZLUŹNIENIE.

Lekko rozluźnione ciało to stan, w którym uspakaja się umysł, pojawiają się pozytywne emocje, przybywa sił. Z doświadczeń użytkowników eksperymentu ZERO PRESJI możemy podać kilka inspirujących przykładów form rozluźniającego ruchu:

– Qi-Kung /w linii wody/,
– pływanie,
– joga,
– tai chi
– bieganie,
– taniec,
– śpiew,
– ćwiczenia izometryczne,
– tensegrity
– oraz wiele innych form ruchu, których celem jest ROZLUŹNIENIE NAPIĘĆ.

Ideą ZERO PRESJI jest to, że każdy z nas ma swoją formę ruchu, którą lubi, bo sprawia mu przyjemność.
W tej zasadzie ważne jest, by do każdej formy ćwiczeń podchodzić ze świadomością celu, którym jest rozluźnienie ciała.

Wykonaj przykładowe, proste ćwiczenie izometryczne.
Napnij mięśnie brzucha na sekundę.
I puść z poczuciem przyjemności rozluźnienia.
Powtórz to kilka razy i poczuj, jak się po tych kilkunastu sekundach czujesz.

A więc, ZASADA ZERO PRESJI polega na tym, że podczas dowolnej formy aktywności fizycznej napinasz mięśnie, po to, by je rozluźnić. Jak widzisz nie jest to żadna skomplikowana metoda, która wymaga od Ciebie lat praktyk. Wystarczy jeden miesiąc, by to opanować.

Po prostu potraktuj ruch jako formę zabawy oraz komunikacji ze sobą w wyciszającej i przyjemnie rozluźniającej medytacji takiego spotkania, czyli ZERO PRESJI. Szukaj więc takich form ruchu, które budzą w Tobie radość. Emocje radości i odczuwanie przyjemności zeruje negatywne programy auto – presji.

Tak więc wyjściem z błędnego koła więcej>szybciej->lepiej-> jest powrót do ODCZUWANIA PRZYJEMNOŚCI, płynącej z kontaktu z ciałem poprzez jego świadome napinanie i rozluźnianie przy okazji każdej aktywności fizycznej.

Jeśli uprawiasz jakąś formę sportu – niczego nie musisz zmieniać, celem nadrzędnym Twoich ćwiczeń niech będzie  r o z l u ź n i e n i e. Już po kilku dniach zobaczysz pierwsze efekty, a po miesiącu być może staniesz się ekspertem i trenerem ZERO PRESJI, a nawet możesz otrzymać od nas stosowny certyfikat, uprawniający Cię do uczenia ZERO PRESJI innych ludzi.


ZERO PRESJI to skuteczna metoda higieny psychicznej, której źródłem jest łagodny kontakt ze sobą i swoim ciałem. Luzując napięcia, w krótkim czasie poczujesz się lepiej. Twoje emocje rozjaśnią się, umysł wyciszy, a ciało podziękuje Ci prezentem w postaci większej ilości sił oraz możliwości życia na głębszym oddechu, w zgodzie ze samym sobą.

PROGRAMOWANIE URZĄDZEŃ

ZERO PRESJI to stan umysłu, w którym możesz w pełniejszy sposób korzystać z Urządzeń, uruchamiając ich wyższe funkcje – kreacja rzeczywistości, programowanie wody z aktywnym informacyjnie wodorem*, itd.


*Dla rozluźnienia, wzbogać swoją dietę o słodką w smaku, harmoniczną w działaniu wodę z nowego modelu Bio2O, dzięki której znacznie poprawia się bio-przyswajalność składników odżywczych, a Twoje ciało zrewitalizuje się od wewnątrz, na poziomie komórkowym.