Rozwój i odbiór nowych informacji.
Ponieważ na co dzień przebywamy w stanie umysłu ukierunkowanego na spotkanie znanych sobie faktów, nowe perspektywy mogą budzić pewnego rodzaju dysonans poznawczy lub afektywny sprzeciw.

Jednak wątpliwości są naturalnym zjawiskiem, towarzyszącym prawdziwemu rozwojowi.
Spotykamy się z czymś nowym, co burzy nasze przekonania na jakiś temat, więc odruchowo wypieramy te informacje. Tak działa umysł, który nie lubi zmian, chroniąc naszą tożsamość, zbudowaną na określonym zestawie przekonań /tzw. światopoglądzie/.

Wątpliwości są cechą ludzi inteligentnych – ich brak charakteryzuje fanatyków.
Wątpliwości są ważnym elementem każdego zdystansowanego procesu badawczego. W tym celu udostępniliśmy system pytań i odpowiedzi, który daje szansę na włączenie się w cykl prac badawczych. Te pytania na pewno mogą przyczynić się do rozwoju projektu, związanego z praktycznymi zastosowaniami komputerów analogowych praca nad sobą, świadomość emocji, kreacja swojego życia oraz dystans do stresu/.

Funkcja systemu pytań i odpowiedzi na stronie projektu.
Nasze badania wchodzą w tak głęboka i wielowątkową strukturę przyczynowości zjawisk, że nie ma sensu się tutaj nad szczegółami tych badań rozwodzić. Odbiór tych informacji wymaga wszechstronnej wiedzy, bez której tabelki cyfr, pojęć i  wyników doświadczeń są zupełnie nieczytelne.

Do publikacji wybieramy więc treści, które mogą się wydawać interesujące dla osób, zainteresowanych tematem kreacji rzeczywistości wyłącznie od użytkowej strony. Od Waszych pytań zależy, jakiego rodzaju informacje tutaj się pojawiają.

Na tę chwilę system pytań i odpowiedzi nie cieszy się jednak zbyt wielkim powodzeniem;) Większość pytań nadal dociera do nas mailami. Ciekawsze listy będziemy publikować.

Pytania i odpowiedzi, jako system pracy z komputerami analogowymi.
Drugą funkcją systemu pytań i odpowiedzi jest możliwość poznania zasad obsługi działania komputerów analogowych. Praca ta polega na zdolności do zadania konkretnego pytania, które umożliwia otrzymanie adekwatnej odpowiedzi.

Inteligentny człowiek, który poznał tę zależność może stosować ten system komunikacji w relacjach ze swoim umysłem do wielu codziennych spraw, wymagających podjęcia trafnej decyzji. Użytkownik komputerów analogowych może korzystać z tego procesu w dużo efektywniejszy sposób.

CDN.

 

ilustracja: plakat do przedstawienia “Męczennica”.